Author Archive: Jovita Legat-Paprašarovski

4.a iz OŠ Grabrik osvojio 1. mjesto na ovogodišnjem Karlovačkom maratonu priča

U ponedjeljak, 23. svibnja 2022. godine u 13 sati ispred Gradske knjižnice “Ivan Goran Kovačić” održana je završna svečanost  3. Karlovačkog maratona priča, na kojoj su  dodijeljene zahvalnice najuspješnijim učenicima i mentorima te članovima prosudbene komisije.
Treći po redu Karlovački maraton priča bio je otvoren do 10. travnja 2022. godine. Ukupno je pristigla 31 kratka priča iz 10 osnovnih škola Karlovačke županije – 19 priča napisali su učenici četvrtih razreda, a učenici trećih razreda napisali su 12 priča.

Natjecanja i smotre

Veseli susret sa Željkom Horvat – Vukeljom

I ove smo godine ugostili poznatu književnicu za djecu Željku Horvat Vukelja. Književnom  susretu, koji je održan 18. i 19. svibnja 2022., prisustvovali su učenici prvih razreda naše škole. Iako je susret održan online, nije izostala interakcija književnice s našim prvšićima. Ona je učenicima ispričala nekoliko svojih priča,  potom ih je upoznala  s nekoliko glazbala, a  bilo je mjesta i za rebuse.

Ostale aktivnosti

Pripovjedačica Margareta Peršić oduševila naše učenike

U ponedjeljak, 11. travnja 2022. godine u našoj je školi gostovala pripovjedačica bajki Margareta Peršić.  Ova svestrana zagrebačka umjetnica svoj je  poziv osjetila još kao mala, a njime se aktivno bavi već više od petnaest godina.

Pripovjedačica je demonstrirala vrijednost, ljepotu i važnost priča i pričanja, a susretu su prisustvovali učenici 6.b, 7.b, 7.c. i 7.d razreda.

Ostale aktivnosti

Svjetski dan čitanja na glas

Povodom Svjetskog dana čitanja naglas, koji se obilježava  2. veljače,  učenici 2.b, 2.c i 2.d  razreda naše škole uživali su u slušanju priče “Uljuđeni vuk” Becky Bloom, koju je čitala knjižničarka Jovita.

Nakon razgovora o priči, razgovaralo se o važnosti čitanja i o tome što njima znače knjige i knjižnica. Na kraju su učenici  crtati svoju policu s najdražim knjigama.

Uncategorized