Author Archive: Tea Borković

10 učenika OŠ Grabrik nagrađeno na matematičkom natjecanju “Klokan bez granica”

Na međunarodnom matematičkom natjecanju “Klokan bez granica” koje je održano 17.ožujka 2022. sudjelovalo je 52 učenika naše škole. Međunarodna udruga “Klokan bez granica” okuplja predstavnike  više od 80 država svijeta. Njezin je cilj popularizirati matematiku, razvijati interes za matematiku i prirodne znanosti te logičko i kombinatoričko mišljenje. Glavna joj je zadaća organizacija natjecanja “Matematički klokan”. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa. U državama članicama natjecanje se održava svake godine treći četvrtak u mjesecu ožujku.
U nastavku pogledajte popis naših nagrađenih učenika koji su se ove godine našli u 10% najuspješnijih u državi.
Svima čestitamo!

Natjecanja i smotre

Večer matematike

Dragi učenici, roditelji i prijatelji matematike,

ove ćemo godine Večer matematike obilježiti na malo drugačiji način. Učiteljice će s učenicima kroz radionice kao i dosadašnjih godina obilježiti Večer matematike u sklopu redovne nastave.

Za sve koji nam se žele pridružiti u veselim virtualnim matematičkim avanturama,  prilažemo poveznicu na web stranicu: https://sites.google.com/view/vecermatematike2020grabrik .

Stranica će se tijekom tjedna nadopunjavati 🙂

Aktivnosti, Natjecanja i smotre