Zdravi odmor s Lukom Nižetićem

Spikaonica

Danas su učenici A smjene bili u velikom iščekivanju posebnih gostiju. Posjetili su ih popularni pjevač, Luka Nižetić i nutricionistica iz Podravke, Maja Vidaković.

Razlog njihova dolaska bila je suradnja naše škole u projektu “Zdravi odmor” organiziran od strane Podravke, Večernjeg lista i Hrvatskog debatnog društva. Projektom “Zdravi odmor” nastoji se širiti svijest učenika o važnosti školskog obroka te doprinijeti poboljšanju njihovih  prehrambenih navika.

Spikaonica Spikaonica

Naši učenici uključili su se u raspravu debatanata o potrebi uvođenja zdravih obroka u školsku prehranu i postavljali brojna pitanja Luki i Maji.

Spikaonica Spikaonica

Spikaonica je završila kuhanjem  zdravog jela (tjestenina s keljom i svinjetinom)  kojeg je majstorski pripremio Luka Nižetić uz asistenciju Podravkinih kuhara. Lukine kulinarske savjete  možete naći na web stranici www.zdraviodmor.hr.

Bilo nam je zabavno i poučno, a neki su se hvalili da su pojeli čak četiri porcije! Tko kaže da djeca ne vole kelj?