Zaronimo…

2016-04-16_001

Šesnaesta po redu Kreativna subota održana je 16. travnja 2016. u OŠ Grabrik.

Ovaj put, pozivu potencijalno darovitih Grabrića na kreativno stvaranje na temu Zaronimo… odazvalo se ukupno 136 učenika i to ne samo iz naše škole nego i iz OŠ  Dragojle Jarnević, OŠ Banija i OŠ Mahično.

Zbog ćudljivog proljetnog vremena sve su se radionice, njih ukupno  12, odvijale u prostoru škole.

2016-04-16_004 2016-04-16_002

Već po običaju, nakon okupljanja u predvorju u 9.00 i pozdravnog govora koordinatorice projekta Rad s potencijalno darovitom djecom, Bogdanke Conjar, i ravnateljice Željke Škot, sudionici su se uputili na svoja „radna mjesta“. U sljedećih 90 minuta kreativno se stvaralo na najraznovrsnije načine i uz pomoć raznolikih alata i instrumenata. Ako pogledate popis radionica, bit će vam odmah jasno o čemu se radi.

1.      Zaronimo u svemir

(lutkarska, kazalište sjena)

Tea Borković
2.      Zaronimo u svijet pokreta

(plesna radionica)

Daniela Marčetić, Ema Šnajder

Maria Delač Smrzlić, Eowyn Marjanović

3.      Zaronimo u svijet boje i oblika (likovna radionica – Piet Mondrian ) Jasmina Rendulić
4.      Zaronimo u livadu zumbula Boža Krznarić, Ines Streljak
5.      Zaronimo u modu budućnosti Jasmina Božičević
6.      Zaronimo u žuto i ljubičasto… Marina Felić, Gordana Bešenić, Anita Vrbanić
7.      Riba ribi grize rep Božica Krpes Pregun, Nada Škrtić
8.      Zvučni valovi Maja Radočaj, Franka Amančić
9.      Dubine Slađana Cvitičanin, Marina Špine Juraić
10.  Zaronimo u kubanski ples Albina Modronja
11.  Svijet stripa Sara Novković, Mia Savić
12.  Novinarska radionica Mirela Matešić

 

Nakon predaha, rad je nastavljen, a uzbuđenje je raslo jer je trebalo pripremiti prezentaciju uradaka.

I točno u 11.30 voditelji (sudionici novinarske radionice) najavili su prvo predstavljanje. Nizale su se slike po uzoru na djela velikog Pieta Mondriana, zatim smo zaronili u žuto i ljubičasto pa u livadu zumbula i sve to u ritmu latino glazbe… da bi nas zvučni valovi nosili dalje u dubine mora i još dalje u prostranstvo svemira…

 

2016-04-16_005 2016-04-16_008

Još jedna kreativna subota je, kao što je bilo i za očekivati, prošla jako uspješno i u veselom ozračju. Od svih naslikanih prizora ili izrađenih  predmeta zasigurno je najvažnije prijateljstvo i suradnja koja je zračila iz svih radionica.

Preostaje nam samo čestitati kreativcima i zaželjeti im puno sreće u pripremi i realizaciji sljedećeg susreta.