Međunarodni dan plesa

2016-04-29_001

„Ples je uvijek bio, i ostat će, univerzalni jezik, razumljiv svima, jer što bi naš svijet bio bez njega?“ 

Dragi učenici, roditelji, učitelji … uz hrvatsku poruku povodom obilježavanja ovog rasplesanog dana želimo vam sretan Međunarodni dan plesa.

2016-04-29_005 2016-04-29_003

Učiteljice Albina Modronja i Daniela Marčetić okupile su u dvorani škole učenike razredne nastave A smjene i 5.a razreda i aktivirale njihove male noge, ruke i bokove. Uz vesele plesne ritmove na taj način su svi zajedno odali počast plesu, pokretu i plesnim umjetnicima te se pridružili brojnim plesačima iz cijele Hrvatske u obilježavanju Svjetskog dana plesa.

2016-04-29_004 2016-04-29_002

Svjetski dan plesa slavi se od 1982. godine 29. travnja i širom svijeta čitaju se međunarodne i nacionalne poruke ljudi vezanih uz ples. Taj dan slavi uspomenu na rođendan francuskog plesača i koreografa, začetnika modernog baleta Jeana Georgesa Noverrea.

Osnovna ideja tog dana je podsjećanje javnosti na ples kao umjetnički oblika izražavanja te uživanje u njegovoj univerzalnosti koja prevladava sve prepreke.

Autor ovogodišnje međunarodne poruke je Lemi Ponifasio, samoanski koreograf, redatelj i dizajner, a autor hrvatske plesne poruke je Leonard Jakovina, ravnatelj Baleta Hrvatskoga narodnog kazališta u Zagrebu.