Matematička subota

2016-10-23_006

U subotu, 22. listopada, održana je prva od četiri predviđene matematičke subote pod nazivom Mathopia koju su vodile Tatjana Kovče iz OŠ I.G Kovačić iz Duge Rese, Tea Borković, Antonija Capan i Daniela Marčetić iz OŠ Grabrik.

Na poziv upućen svim osnovnim školama grada Karlovca i okolice odazvali su se učenici OŠ Dubovac, OŠ Grabrik iz Karlovca, OŠ I.G.Kovačić iz Duge Rese te OŠ Ljubo Babić iz Jastrebarskog.

2016-10-23_001 2016-10-23_004

Druženje smo započeli prigodnim pozdravom od strane ravnateljice Željke Škot nakon čega je uslijedila radionica Kriptografije. Učenici su, uz vodstvo profesorice Daniele Marčetić, naučili nešto novo o šiframa, razlozima šifriranja u prošlosti i danas te isprobali razne načine šifriranja. Samostalno su dešifrirali zadane poruke i uspješno napisali šifrirane poruke za svoje prijatelje.

2016-10-23_005 2016-10-23_003

Nakon kratkog odmora uslijedio je rad po razredima gdje je smo rješavali složenije zadatke kakvi nas mogu očekivati na natjecanju i na kraju se ponovno zabavljali uz matematičke igre.

Sljedeća matematička subota očekuje nas u prosincu i svi ste pozvani. Nadamo se još većem odazivu jer zabave nije nedostajalo.