Čitanje naglas

2016-10-29_001

Gradska knjižnica “Ivan Goran Kovačić”  i ove je godine bila organizator županijskog Natjecanja u čitanju naglas.

Četvrto po redu, Natjecanje se održavalo u petak, 28. listopada 2016. godine, od 11 do 14 sati.

Natjecanje je namijenjeno učenicima osnovnih škola od 3. do 8. razreda. Na županijsko Natjecanje svaka je škola mogla prijaviti po jednog natjecatelja za svaku kategoriju (jedan natjecatelj za kategoriju od 3. do 5. razreda te jedan za kategoriju od 6. do 8. razreda).

Ukupno je sudjelovalo 19 natjecatelja iz 12 osnovnih škola i to 11 natjecatelja iz mlađe kategorije i 8 natjecatelja iz starije kategorije.

Našu je škola zastupala Mara Butala, učenica 3.c razreda, koja je izabrana na školskom natjecanju između 11 učenika  3. i 4. razreda.

Mara  je čitala odlomak iz knjige „Čudak šume“ Ivane Francišković.

Pobjednici 4. županijskog Natjecanje u čitanju naglas su:

Mlađa kategorija:

1. mjesto: Mihaela Marković, OŠ “Katarina Zrinski” Krnjak
  2.  mjesto: Anja Tuškan, OŠ “Slava Raškaj” Ozalj
  3. mjesto: Magdalena Panić, OŠ Banija, Karlovac

Starija kategorija:
1. mjesto: Dorotea Magdić, OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Ogulin
2. mjesto: Mihaela Vuksan, OŠ “Antun Klasinc” Lasinja
3. mjesto: Mateo Koller, OŠ Dubovac, Karlovac

Najuspješniji sa županijskog natjecanja ( 1. mjesto iz obje kategorije) sudjelovat će na nacionalnom natjecanju, koje će se održati 17. i 18. studenog 2016. u Sisku,  u organizaciji Komisije za knjižnične usluge za djecu i mladež Hrvatskoga knjižničarskog društva i Narodne knjižnice i čitaonice “Vlado Gotovac” Sisak.