Mjesec borbe protiv ovisnosti

veb-2

Tijekom mjeseca borbe protiv ovisnosti  15.11.-15.12.2015. planirane su brojne aktivnosti s djecom i roditeljima.

Dana 16. studenoga 2016. u predvorju škole predavanje za roditelje učenika šestih razreda  održala je prof. Marija Cahunek, socijalni pedagog i obiteljski terapeut s temom Odgovorno roditeljstvo. Predavanje s istom temom održala je i dana 23. studenoga 2016. g. za roditelje učenika sedmih razreda naše škole. Prisutni roditelji su vrlo pozorno slušali predavanje i aktivno se uključivali.

web veb-3

Prof. M. Cahunek je naglasila da je dužnost roditelja da učenicima osvijeste njihove uloge kao kćeri ili sina, brata ili sestre, unuka ili unuke, rođaka ili rođakinje, prijatelja ili prijateljice, učenika ili učenice te ih osnaže da uloge koje imaju mogu svakodnevno kvalitetno ispunjavati. Također ističe da učenici trebaju upoznati na pravilan način svoje osjećaje razumijevajući da je u redu biti tužan kada se pretrpi gubitak, ali i da ta tuga ne traje beskrajno, da se čovjek može naljutiti ako ne ostvari svoj cilj, ali i da shvati da je tome i sam pridonio. Ako učenici razviju vlastiti identitet, u čemu roditelji imaju ključnu ulogu tada će i odrastanje biti mirnije i s manje teškoća.

Nakon predavanja roditelji su osobno zahvaljivali prof. M. Cahunek na korisnim savjetima koji će im biti korisni u ovom razvojnom razdoblju njihove djece.

Autor teksta: Lidija Dežić, dipl. psoholog

_________________________________________________________________________________________

Teme održanih radionica za učenike:

1. razred – Tolerancija
  2. razred – Osjećaji
  3. razred – Sprečavanje napada na djecu  (CAP-Child Assault Prevention)
  4. razred – Kako sigurno koristiti internet
  5. razred – Tolerancija i različitost
  6. razred – Ja, ti poruke

7.razred – projekcija filmova “Cyberbully” i “Jel’ ti žao”

– predavanje Policijske uprave karlovačke – Ovisnost o internetu

– predavanje Policijske uprave karlovačke – Zdrav za 5

– predavanje u Crvenom križu o ovisnostima

Teme održanih radionica i predavanja za roditelje:

1. razred – Poznajemo li svoje dijete
  2. razred – CAP- sprečavanje napada na djecu
  3. razred – Kako sigurno koristiti internet
  4. razred – Promjene tijekom odrastanja
  5. i 7. razred –  Odgovorno roditeljstvo

Tijekom Mjeseca borbe protiv ovisnosti želimo našim učenicima dodatno skrenuti pažnju na negativne utjecaje koji ih okružuju i ojačati ih u razvijanju odgovornog ponašanja.