Škola za sve

U sklopu projekta „ŠKOLA ZA SVE uz pomoćnike u nastavi II“ održana je manifestacija koja je okupila tridesetak roditelja i nešto više od pedeset učenika naše škole.

Koordinatorica pomoćnika u nastavi OŠ Grabrik Martina Borković, prof. logoped održala je predavanje i radionicu za roditelje i učenike. Razgovaralo se o Konvenciji o pravima djeteta i pravu na obrazovanje učenika s teškoćama u primjerenoj socijalnoj okolini.

 

Učenici su kroz priču  upoznali  jednog slonića koji je potpuno različit od svih. I baš mu je o.k. biti takav sve dok ga drugi razumiju i dok ima ista prava kao i ostali slonići u krdu.  A zatim je slijedio zadatak. Učenici su izrađivali svoga slonića, različitog i posebnog. Roditelji su se trebali prisjetiti pokojeg prava iz Konvencije o pravima djeteta i na poleđini slonića napisati pravo koje im se po nečem činilo važnim i posebnim.

Hvala svim učenicima i roditeljima na divnom večernjem druženju!