Suncokret u Grabriku

Učenici 3. i 6. razreda i ove su školske godine (od veljače 2017.) uključeni u provođenje projekata udruge Suncokret-OLJIN iz Zagreba. Osnovna škola Grabrik već duži niz godina surađuje s Udrugom te nam je zadovoljstvo to činiti i dalje.

Učenici 3. razreda sudjeluju u projektu „Kre-kre“ čija je namjena kroz kretanje i kreativnost promovirati kod učenika nenasilne oblike ponašanja razvijajući toleranciju, prava djece  i odgovornosti koje slijede iz toga.

Teme radionica su:

Bez obzira tko si imaš svoja prava (pravo na ime)

Razlikovati  dobro i  loše

Biti  prijatelj

Prednosti  različito

Znam  što  želim

 

Učenici 6. razreda sudjeluju u projektu „Moj izbor – zdrav izbor“ čiji je cilj osvještavanje djece i mladih od opasnosti od droga i sprečavanje ovisničkog ponašanja. Nastoji se poticati kod učenika razvoj dobrih odnosa s roditeljima, učiteljima, vršnjacima te ih vježbati takvim oblicima komunikacije koji su nužni za prevenciju ovisnosti i očuvanje  mentalnog zdravlja.

Teme radionica su:

Upoznavanje, općenito o ovisnostima

Pušenje i alkohol – put ka drogi

Droga

Kako reći NE

Prehrana i zdrav stil života

Drugi izbor

Djelujem!

Biti -strateško planiranje budućnosti

Radionice koje vodi gđa.Vera Tumbri održavaju se na satovima razrednog odjela svaki drugi tjedan po jedan školski sat.