Dan hitne medicinske službe

Dana 25. travnja 2017. psihologinja nas je povela na kratki izlet do Radićeve ulice. Razlog je bio obilježavanje Dana hitne meducinske službe pa je bila prezentacija njihovih aktivnosti.

Gledali smo kako oživljavati čovjeka masažom srca. Čak se i jedan naš učenik okušao u toj nimalo lakoj intervenciji. Ja sam imala priliku razgovarati s ministrom zdravstva koji me je pitao me je što treba napraviti u slučaju da osobi zataji srce. Znala sam odgovor jer sam nedavno bila na natjecanju iz pružanja prve pomoći.

Imali smo priliku pogledati i kako izgleda unutrašnjost vozila hitne pomoći, što se sve u njemu nalazi i što djelatnici hitne službe rade kada pomažu unesrećenima.

Bilo je vrlo zanimljivo i poučno i drago mi je što smo i mi osnovnoškolci mogli sudjelovati u ovom događanju.

Autor teksta: Dora Lauš, 8.a