Svjetski dan plesa

Svjetski dan plesa slavi se od 1982. godine 29. travnja i širom svijeta čitaju se međunarodne i nacionalne poruke ljudi neraskidivo vezanih uz ples.

Osnovna ideja tog dana je podsjećanje javnosti na ples kao umjetnički oblik izražavanja te uživanje u njegovoj univerzalnosti koja prevladava sve političke, kulturne i etičke prepreke.

U Hrvatskoj se Svjetski dan plesa  obilježava od 1999. godine.

I učenici razredne nastave naše škole, u veselom su ritmu, pod  vodstvom učiteljice Mirne Pavlaković, odali počast plesu, pokretu i plesnim umjetnicima.

„Plesom komuniciramo i širimo univerzalni jezik komunikacije, rađamo radost, ljepotu i napredak ljudskog znanja. U plesu je bitna kreativnost… opet i opet… razmišljanje, stvaranje i izvođenje. Naša su tijela oruđe za izražavanje, a ne medij za reprezentiranje. Ta ideja oslobađa našu kreativnost, što je ključna pouka i dar umjetničkog djelovanja…“

Autorica ovogodišnje poruke: Trisha Brown, koreografkinja