Moja prva knjiga 2017.

Već tradicionalno, naši su učenici i ove godine sudjelovali u 13. po redu natječaju „Moja prva knjiga“.

Mojoj prijateljici Noi i meni je pripala čast da intervjuiramo ovogodišnje sudionike koji su predstavljali našu školu, a to su brat i sestra – Dominik i Dora Pavlaković.

 

Dominik pohađa 1. razred i obožava nogomet koji i trenira pa je odlučio pisati o toj najvažnijoj sporednoj stvari na svijetu napisavši  knjigu „Super igrač“. Njegova sestra pohađa 3. razred te se kao i svaki učenik „suočava“ s  „problemima“ množenja i dijeljenja pa su joj tema za knjigu bili baš ti đački „problemi“- napisla je knjigu „Martina i brojevi“. Iako još nisu upoznati sa svijetom knjiga i književnika, već imaju svoje najdraže spisatelje i spisateljice. Kažu kako su im najveća podrška bili roditelji i podupirali su ih u naumu da napišu svoju prvu knjigu. Natječaj im se jako svidio i rado bi ponovno htjeli ponoviti ovo iskustvo te ga preporučuju i drugima.

Tko zna, možda baš jednom u knjižarama naiđemo na knjige potpisane njihovim imenom!

Tekst napisale: EMA NAKIĆ i NOA BARIĆ , 6.c