Dan jabuka

Obilježavanje Dana jabuka započelo je već rano ujutro 20. listopada kada su nas mirisi raznovrsnih slastica od jabuka mamili prema svečano uređenim stolovima na hodniku ispred knjižnice.

Za vrijeme velikog odmora, a i nešto kasnije, odvijala se je prava jabučna gozba. Naravno, sve je to bilo moguće ostvariti zahvaljujući trudu roditelja, koji ne samo što su pripremili sve te poslastice, nego su ih pažljivo transportirali do škole.

I tako, uživajući u štrudlama, pitama, mafinima, ružicama… po minimalnoj cijeni od 2-3 kune,  i ovaj smo Dan jabuka doživjeli kao jedno slatko i nezaboravno iskustvo.

Prikupljeni novac bit će iskorišten u humanitarne svrhe kao pomoć učenicima slabijeg imovinskog stanja.

Autor članka: Katarina Šegina, pedagoginja