Čitanje naglas 2017.

U petak, 27. 10. 2017. godine, u Ilirskoj dvorani Gradske knjižnice “Ivan Goran Kovačić” održano je  Županijsko natjecanje u čitanju naglas 2017. za učenike osnovnih škola Karlovačke županije.Cilj ove manifestacije je poticanje i popularizacije knjige, čitanja i čitanja naglas te razvijanje ljubavi prema knjizi i čitanju.

Članovi ovogodišnje prosudbene komisije su bili karlovačka književnica Ivana Francišković Olrom, gimnazijska profesorica Hrvatskoj jezika Sandra Jurić i diplomirani knjižničar Mario Šimić.

Našu je školu ove godine predstavljao učenik 5.c razreda Patrick Sivka. On je čitao ulomak iz knjige „Potjera kroz Karlovac“ Igora Demetera, a mentorica mu je bila nastavnica hrvatskog jezika Vesna Mance.

Patrick je svojim kreativnim čitanjem pobijedio u kategoriji od 3. do 5. razreda i predstavljat će našu županiju na 5. nacionalnom natjecanju u čitanju naglas koje će se održati 23. i 24. studenog 2017 u Sisku.

Čestitke Patricku!