Matematička subota

Danas je održana prva ovogodišnja Mathopia – matematička subota u osnovnoj školi Grabrik s ciljem popularizacije matematike.  

Ove subote učenici i njihovi učitelji imali su priliku naučiti nešto više o pravilima igre GO i testirati svoje strateške poteze njenim igranjem uz stručno vodstvo predavača Vladimira Ribičića. Okupilo se 70-ak učenika i učitelja iz karlovačkih škola. Uz domaćina, osnovnu školu Grabrik, u druženju sa zaljubljenicima u matematiku sudjelovali su učenici iz osnovnih škola Dubovac, Švarča, Barilović, Vojnić te Ivan Goran Kovačić iz Duge Rese.

 

Nakon uvodnih pozdravnih riječi ravnateljice Željke Škot i predstavnice grada Karlovca Gabrijele Crnjac, učenici su započeli s nadmetanjem u japanskoj igri. Potom je uslijedila mala pauza i završna aktivnost – pripreme za natjecanje pod vodstvom učiteljica matematike.

Sljedeća Mathopia zakazana je za 16. prosinac s nadom u još veći odaziv karlovačkih škola, njihovih učenika i učitelja.