Mathopia broj 2

Druga po redu Mathopia u ovom polugodištu održana je u našoj školi u subotu 16.12.2017.

Okupilo se pedesetak učenika i učitelja iz karlovačkih škola kako bi zajednički upoznali neke nove tajne matematike. Učenici i njihovi učitelji imali su priliku naučiti nešto više o računanju na abakusu, staroj japanskoj računaljci. Svaki učenik imao je priliku raditi na svom abakusu pod vodstvom učiteljice matematike Daniele Marčetić.

   

Tradicionalno, održane su i pripreme za nadolazeće školsko natjecanje iz matematike u siječnju koje su održale učiteljice Tea Borković, Antonija Capan iz OŠ Grabrik i Tatjana Kovče iz OŠ Ivan Goran Kovačić. Veseli nas što se svakim susretom povećava broj učenika zainteresiranih za rješavanje zahtjevnijih zadataka iz matematike i sudjelovanje na natjecanjima.

S ovakvom vrstom druženja nastavljamo i u sljedećem polugodištu gdje nas očekuju nova gostovanja, ekipno natjecanje i kao do sada, mnogo zabave i mozganja uz matematiku.