Konvencija o pravima djece

Radionica “Konvencija o pravima djece” održana je 18. siječnja 2018. s učenicima 4.a razreda.

Bila je ovo druga po redu radionica u sklopu projekta promicanja dječje participacije “Naša prava” koju provodi Udruga za lokalni razvoj “Turbina promjena” iz Karlovca.

Radionicu je provela stručna suradnica Kristina Cindrić iz Društva Naša djeca Karlovac.

 

Učenici 4.a razreda naučili su što je to konvencija o pravima djece, koja prava obuhvaća te su u sklopu radionice imali nekoliko kratkih zadataka kako bi što kvalitetnije i bolje usvojili preneseno znanje. Tako su imali zadatak procijeniti koja su po njihovom mišljenju prava najvažnija, a koja najmanje važna. Zatim su četiri skupine zadanih prava – prava preživljavanja, prava sudjelovanja, razvojna prava i zaštitna prava, morali nacrtati i objasniti.

Radionica “Konvencija o pravima djece” nastavak je radionice “Prava i obveze djece” koja je održana u prosincu 2017., a treća radionica po projektu “Naša prava” održat će se u veljači.

Autor članka: Anamarija Garašić