Čitanje pod zvijezdama

U ponedjeljak, 23.travnja 2018. godine u našoj smo školi obilježili Noć knjige manifestacijom Čitanja pod zvijezdama na temu Riječi moja, budi široka.

U školskoj knjižnici okupila su se 42 sudionika koji su čitali odabrane pjesme uz tihe zvuke gitare i treperave titraje svjećica.

Među njima bila su 34 učenika naše škole od 5. do 8. razreda, ravnateljica škole Željka Škot, pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti grada Karlovca Draženka Sila-Ljubenko, gošća iz OŠ Dubovac, magistrica primarnog obrazovanja Branka Božić te učiteljice i knjižničarka naše škole: Božica Krpes-Pregun, Nada Škrtić, Jasmina Božičević, Jasmina Starešinić, Zlata Lukšić i Jovita Legat Paprašarovski.

Za zvučni ugođaj pobrinuli su se Tena Peretić i Niko Cvitičanin, učenici 5.a razreda.

U ugodnom ozračju čuli su se stihovi Dobriše Cesarića, Vesne Parun, Ratka Zvrka, Milivoja Slavičeka, …

Poslije čitanja uslijedilo je petminutno pisanje na teme:

Da nema tvojih očiju

Jezik je draga duboka jeka

Zvijezde se roje visoko

Riječ mi sine sjajem uspomene

Ja tjeram krdo riječi.

Svaki sudionik okušao se u kratkoj pisanoj formi, a svoje pisane uratke mogli su pročitati pred publikom.

Manifestacija je završila traženjem svoje zvijezde i slanjem želje u mislima. U polumračnoj prostoriji sudionici su upalili svoje baterije te se na plafonu knjižnice poigrali svjetlom.