Rea Blašković među najboljima iz hrvatskoga jezika

U Zadru je od 7. do 9. svibnja 2018. održano XXIII. državno Natjecanje iz hrvatskoga jezika.

Ove se školske godine u poznavanju hrvatskoga jezika natjecalo više od 7 500 učenika iz cijele države, a u Zadar je pozvano ukupno 133 učenika 7. i 8. razreda osnovne škole te 1., 2., 3. i 4. razreda srednje škole. Bio je to, kako je prilikom svečanog otvaranja Natjecanja rečeno, skup trenutno najpismenijih ljudi u Republici Hrvatskoj. Među njima se našla i Rea Blašković, učenica 8. D razrednog odjela OŠ Grabrik, sa svojom mentoricom Darijom Begedin te među učenicima 8. razreda osvojila 11. mjesto.

 

Rea se tako priključila nizu učenika naše škole koji već  godinama na državnim natjecanjima u poznavanju hrvatskoga jezika predstavljaju svoju školu i svoj grad i pokazanim znanjem potvrđuju uspješnost poučavanja i proučavanja hrvatskoga jezika u OŠ Grabrik. Rea, čestitamo!

Autor vijesti: Darija Begedin, prof.