Školski preventivni program

Kroz radionice Školskog preventivnog programa nastoji se razvijati osobna odgovornost i unapređivanje komunikacijskih vještina kao temelj skladnih odnosa između roditelja, djece i škole.

Cilj mu je kod djece razviti zaštitne mehanizme koji će im u rizičnim situacijama omogućiti da se odupru izazovima današnjice.

Tijekom mjeseca svibnja održani su interaktivni roditeljski sastanci s roditeljima 1.a, b, c, i d razrednog odjela. Kroz zanimljivo predavanje i radionice na temu „Suradnja roditelja i škole“ roditelje su vodile učiteljice Božica Krpes Pregun i Nada Škrtić uz učiteljice prvih razreda i školsku logopedinju Martinu Borković.

Zaključak roditeljskih sastanaka bio je poziv na iskrenu komunikaciju između roditelja i škole jer naši međusobni odnosi i načini komunikacije utječu na djecu, oblikuju njihovo ponašanje te utječu na njihove buduće odnose i način komuniciranja.

Hvala roditeljima prvašića na velikom odazivu i aktivnom sudjelovanju. Veselimo se idućem susretu!