KAmatKA

U subotu, 19. svibnja 2018. godine u našoj školi održano je drugo po redu ekipno natjecanje mladih matematičara pod nazivom „KAmatKA“.

Natjecanje je završna aktivnost  projekta „ Mathopia“ koji je pokrenut prije dvije godine u svrhu popularizacije matematike. Ove godine je natjecanje provedeno u tri kategorije, sa četvročlanom ekipom.

U kategoriji Malci natjecali su se učenici 4. razreda, u kategoriji Matkači učenici 5. i 6. razreda, a u kategoriji Genijalci učenici 7. i 8. Razreda. Rješavali su 36 zadataka različite težine u 90 minuta.

U 53 ekipe natjecalo se više od 200 učenika iz OŠ Dubovac, OŠ Turanj, OŠ Švarča, OŠ Mahično, OŠ Ivan Goran Kovačić iz Duge Rese te škole domaćina.

Ostvareni su sljedeći rezultati:

Kategorija  Malci:

1. OŠ Turanj (Lana Bežan, Luka Gojak, Ante Lukačić, Ivan Topić)
  2. OŠ Švarča (Helena Mavrović, Tasja Crnković, Ivan Tomislav Cvitešić)
  3. OŠ Dubovac (Ela Koller, Matej Pleskina, Luka Runje, Matej Kuturovac)

Kategorija Matkači:

1. OŠ Švarča (Dino Dragić, Adrian Župec, Julija Mihalić, Nika Trgovčić)
  2. OŠ Švarča (Niko Obranović, Ivan Biličić, Mateo Havelka, Filip Pintarić)
  3. OŠ Grabrik (Sven Anić, Nikola Paulić, Noa Majetić, Ivan Bošnjak)

Kategorija Genijalci:

1. OŠ Švarča (Magdalena Mihalić, Ema Car, Lucija Buneta, Matija Trpčić)
  2. OŠ Dubovac (Pia Škrtić, Dominik Topić, Matej Močnik, Anja Arbanas)
  3. Oš Dubovac (Jakov Brozović, Marija Ivok, Dora Kučan)
  4. Oš Grabrik (Borna Burić, Ivan Stišćak, Antonio Mamić, Lovro Škrgatić)

Iznimno nas veseli ovako veliki broj zaljubljenika u matematiku na jednom mjestu. Jedino što možemo poručiti je: „Vidimo se i dogodine u još većem broju!“.