PERIPLUS – Zaplovi u prošlost

Danas su učenici 8.A razreda posjetili Gradski muzej Karlovac i sudjelovali u igri PERIPLUS – Zaplovi u prošlost.

PERIPLUS – Zaplovi u prošlost je zabavna, poučna igra za djecu i mlade, osmišljena u sklopu edukativne djelatnosti Muzeja grada Šibenika. Kroz igru učenici se upoznaju s poviješću plovidbe, starim i novim brodovima, pomorskim bitkama, podmorskim arheološkim nalazištima i raznim drugim temama vezanim uz pomorstvo. Igra je trajala oko sat vremena, a u njoj su sudjelovali svi prisutni učenici podijeljeni u timove.

 

Moderator igre bila je Ivana Vučinović, muzejska pedagoginja Muzeja grada Šibenika koja je igru i osmislila.

 

Nakon maturalnog putovanja na kojem smo posjetili i grad Šibenik bio je ovo lijep i zabavan način da se prisjetimo svega onoga što smo već čuli o Šibeniku, ali i prilika da naučimo i još ponešto o prošlosti, pomorskim bitkama i brodovima iz šibenske prošlosti.