Svjetski tjedan svemira – I ja želim biti astronaut

Svjetski tjedan svemira se obilježava svake godine od 4. do 10. listopada.

Tako su i učenici petih razreda iz obje smjene imali priliku sudjelovati u obilježavanju kroz radionicu „I ja želim biti astronaut” koju je održala učiteljica matematike Tea Borković.

Tom prilikom saznali su zanimljivosti o životu u svemiru, ulozi astronauta na Međunarodnoj svemirskoj postaji, njenoj udaljenosti od Zemlje te eksperimentima koji se provode u svemiru i na Zemlji. Učenici su imali priliku pogledati nekoliko edukativnih kratkih snimaka sa Međunarodne svemirske postaje. Na kraju radionice dobili su „vrući” zadatak koji se sastojao od toga da napišu kreativan i zanimljiv matematički zadatak vezan za svemir i sve što su čuli. Neki su čak svoje zadatke prikazali u obliku stripa. Druženje smo završili „svemirskim” slikanjem.