Terenska nastava 4. razreda

U srijedu, 10.listopada 2018. godine, učenici i učiteljice četvrtih razreda te pedagoginja škole, bili su na terenskoj nastavi u Zagrebu.

Prvo odredište terenske nastave bila je Zračna luka „Franjo Tuđman„ gdje su učenici pod stručnim vodstvom upoznali sve aktivnosti u zračnoj luci koje uključuju prijavu za let, sigurnosnu kontrolu, slijetanje zrakoplova, čekanje i ulazak u zrakoplov, postupke zbrinjavanja prtljage putnika itd .

 

Nakon obilaska Zračne luke, uslijedilo je razgledavanje povijesnih i kulturnih spomenika Gornjega grada s turističkim vodičima grada Zagreba. Učenici su imali priliku vidjeti i čuti brojne zanimljivosti o najznačajnijim zagrebačkim znamenitostima: Zagrebačkoj katedrali, tržnici Dolac, Krvavom mostu, Kamenitim vratima, Crkvi svetog Marka, kuli Lotršćak, Spomeniku banu Josipu Jelačiću, fontani Manduševac itd. Turistički vodiči učenicima su  ispričali zanimljive legende o nastanku grada te nekadašnjem načinu života ljudi Gradeca i Kaptola.

 

Posebno je uzbuđenje među učenicima zavladalo tijekom vožnje uspinjačom kojom su iz glavne zagrebačke ulice Ilice stigli na Gornji grad.

 

Posljednje odredište terenske nastave bio je Tehnički muzej gdje su učenici uz stručno vodstvo  ponovili vrste prometa te obišli prometni odjel, naučili načine gašenja požara u različitim situacijama te upoznali opremu vatrogasaca i dijelove vatrogasnog vozila. Uslijedio je obilazak rudnika u kojem su učenici vidjeli postupak rada rudara  te planetarija gdje su promatrali najpoznatija zviježđa, planete, kretanje Mjeseca te način orijentacije noću.