Međunarodno natjecanje Dabar (Bebras)

Naša škola se već treću godinu za redom, uključila u međunarodno natjecanje računalnog razmišljanja Dabar.

Ove godine natjecanje se odvijalo od 12. – 16.11. 2018., a sudjelovali su učenici od 3. – 8. razreda. Natjecanje je provedeno na satovima informatike.

Natjecanje Dabar je međunarodna inicijativa, koja promiče informatiku i računalno razmišljanje. Osmišljeno je  kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje.

Zadatke su osmislili stručnjaci iz pedesetak zemalja. Iako se rješavanje zadataka temelji na informatici, može ih se rješavati i bez informatičkog predznanja.

Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju” uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNet-a, a natjecanje podržava Ministarstva znanosti i obrazovanja.