Državno natjecanje u čitanju naglas

U organizaciji Narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac Sisak , 22. i 23. studenoga 2018. godine, održano je 6. državno Natjecanje u čitanju naglas.

Ovogodišnje je  natjecanje bilo posvećeno obilježavanju 85-godišnjice rođenja Ivana Kušana i 60-godišnjici objavljivanja romana „Koko i duhovi“.

Natjecanje je trajalo dva dana, a sudjelovala su čak 32 natjecatelja iz 16 županija.

Našu je županiju u starijoj kategoriji ( od 6. do 8. razreda)  predstavljao učenik 6.c razreda  naše škole Patrick Sivka.

On je čitao ulomak iz knjige „Bum Tomica 2“, a za natjecanje ga je pripremala njegova mentorica, učiteljica hrvatskog jezika prof. Vesna Mance.

Patrick je svojim kreativnim nastupom i lijepim čitanjem oduševio članove Prosudbene komisije i osvojio 1. mjesto.

Čestitke Patricku i njegovoj mentorici!