KaSpin u OŠ Grabrik

U ponedjeljak, 10. prosinca 2018. godine našu su školu posjetile predstavnice udruge “KaSpin – karlovačka udruga spinalno ozlijeđenih”.

Kroz prezentaciju i osobna iskustva našim su učenicima prenijele nova znanja o tome koja njihova ponašanja mogu biti vrlo rizična i kao posljedicu imati ozljedu kralježnice koja trajno utječe na kvalitetu vlastitog života. Istaknule su kako je ova dob vrlo važna za upoznavanje s navedenom tematikom zbog činjenice da se najviše takvih ozljeda događa u mladoj populaciji, kod osoba od 14 do 35 godina života. Od ponašanja koja su najčešće rizična za mlade ove dobi bilo je govora o skokovima u vodu, kupanju pod utjecajem alkohola te nekorištenju sigurnosnog pojasa u vožnji. Na kraju su naše gošće učenicima posvjedočile o vlastitom iskustvu prihvaćanja spinalne ozljede i njene posljedice te im dale nekolilo korisnih savjeta kako pružiti podršku osobi iz svoje okoline koja se mora s time suočiti. Nadamo se da će ova dojmljiva edukacija biti korisna našim učenicima i preventivno djelovati na njihovo ponašanje u budućnisti.