Večer kemije i biologije

U Osnovnoj školi Grabrik, drugu godinu zaredom održana je Večer kemije i biologije, 13. prosinca 2018.

Učenici sedmih i osmih razreda zajedno sa svojim mentoricama Anamarijom Dumešić,  Marinom Špine – Juraić i Željkom Obrovac prezentirali su razne atraktivne pokuse i projekte koje rade s učenicima na dodatnoj nastavi kemije i biologije, a namijenjeni su za učenike nižih razreda. Ove godine smo ostvarili i suradnju s Prirodoslovnom školom Karlovac, koju je predstavljala Sandra Humić, prof. kemije sa svojim učenicama.

 

Učenici su izvodili razne pokuse i projekte poput Brzine kemijske reakcije, Razmjene topline između sustava i okoliša, Pougljenjivanje tvari, Kisele i lužnate otopine, Zanimljivosti živog svijeta, Optičke iluzije, CSI Grabrik, Svijet u tami, Ljigavci, Paličnjaci, Bojanje plamena,Šarena pjena koja gori itd..Svrha ovog projekta je popularizacija prirodnih znanosti kod učenika mlađeg uzrasta.