Nika Vitas državna prvakinja iz povijesti

Prema značenju njezinog imena, koje je grčkog podrijetla i znači pobjeda, Nika Vitas, učenica 8. razreda, osvojila je prvo mjesto na Državnom natjecanju iz povijesti.

Natjecanje je održano od 15. do 17.4. u Zadru, a domaćin je bila Gimnazija Vladimira Nazora koja se pobrinula da učenici i njihovi mentori provedu tri ugodna dana u gradu velike povijesti.

 

U natjecateljskom dijelu Nika je u kategoriji osmih razreda pokazala odlično poznavanje povijesti 20. stoljeća i nakon prošlogodišnjeg 3. mjesta sada je sama na vrhu. Do prvoga mjesta Nika je došla u konkurenciji od 15 učenika, a pripremao ju je profesor Vedran Šenk. Pripremanje se sastojalo od izučavanja četiriju udžbenika i dodatne literature, što je zahtijevalo puno uloženog truda i vremena. Čestitke Niki i njezinom mentoru na novom velikom uspjehu naše škole.