Obilježena 28. obljetnica napada na grad

Prije 28. godina počeo je nemilosrdan napad na grad Karlovac. Snaga i nada branitelja i ljubav prema voljenom gradu pobijedili su nedaće i teške dane.

S tugom u srcu i bolnim uspomenama, ali i nadom u bolju budućnost prisjećamo se tog 4. listopada 1991. godine.

 

Obilježavajući 28. obljetnicu napada na Karlovac, književnica Bojana Meandžija predstavila je osmim razredima svoj autobiografski roman „Trči! Ne čekaj me…“. U romanu spisateljica opisuje svoje odrastanje u ratom zahvaćenom rodnom Karlovcu. Predavanje je bilo zanimljivo, poučno i posebno emotivno jer smo imali priliku doživjeti teška vremena rata kroz oči djevojčice.

 

U znak sjećanja na teške listopadske dane 1991. godine, učenici su u holu škole postavili prigodnu izložbu na temu napada na Karlovac te su zapalili svijeću za sve poginule u Domovinskom ratu. U narednom tjednu učenici će obilježiti i povijesnu odluku Hrvatskog sabora iz 8.10. 1991. kojom je Hrvatska proglasila neovisnost od Jugoslavije.