Terenska nastava 8. razreda

Učenici 8. razreda su u sklopu terenske nastave posjetili grad Varaždin.

Posjet je započeo na Gradskom groblju Varaždin gdje nas je čekao gradski vodič od kojega smo saznali zanimljive detalje o groblju kao primjeru arhitekture i spomeniku prirode.

 

U drugom dijelu obišli smo povijesnu jezgru koja je posebna po svojoj spomeničkoj i umjetničkoj baštini s najočuvanijom i najbogatijom baroknom urbanom cjelinom. Tu smo na relativno malom prostoru uživali u pogledima na očuvane palače, značajne javne zgrade, vrijedne kuće i vile u stilu baroka, rokokoa i klasicizma.

U nastavku smo imali organizirano vodstvo u Starom gradu koja je najznačajnija povijesna građevina Varaždina. Kroz priču smo čuli zanimljive informacije o prošlosti utvrde, a posebno je interesantno bilo pogledati zbirku cehovskih predmeta, namještaja, povijesnih portreta, oružja, slika, satova, porculana i stakla koje se nalaze u 40-ak muzejskih prostorija.

Nakon edukativnog djela terenske nastave, uslijedio je odlazak u Krapinske toplice gdje smo proveli ugodan ostatak dana.