Uspjeh matematičara

U subotu 25. siječnja 2020. godine učenici osnovne škole Grabrik su po prvi put sudjelovali na ekipnom natjecanju osnovnih škola iz matematike “Lucko”.

Natjecanje se po jedanaesti put održalo u gimnaziji ” Lucijan Vranjanin” u Zagrebu.

Našu školu je predstavljalo dvanaest učenika od 6. do 8. razreda podijeljenih u tri ekipe. Ekipe su se sastojale od četiri člana, od čega najviše dva učenika osmoga razreda. Natjecanje je trajalo 90 minuta, u kojem su učenici trebali zajednički riješiti 45 zadataka podijeljenih u 3 jakosne skupine.

Našu školu su predstavljali učenici 8. razreda: Saša Gabrić, Matea Novković, Iskra Bubaš, Lucija Božić, Elena Galić i Gabriela Jurinjak, učenici 7. razreda: Julijan Jakin i Ivan Bošnjak, te učenici 6. razreda: Ana Radočaj, Antonio Marčac, Karlo Jurčević i Lana Radujković.

U jakoj konkurenciji 70 ekipa iz cijelog Zagreba i okolice naši učenici su ostvarili sjajne rezultate:

  1. mjesto (Iskra Bubaš, Lucija Božić, Ivan Bošnjak,  Lana Radujković)
  2. mjesto (Saša Gabrić, Matea Novković, Antonio Marčac, Julijan Jakin)
  3. mjesto (Elena Galić, Gabriela Jurinjak, Ana Radočaj, Karlo Jurčević).

Nadamo se ovako sjajnom druženju i odličnim rezultatima i sljedeće godine.