Ljepota naše različitosti

U našoj je školi u četvrtak, 5. 3. 2020. godine gostovala predstava “Ljepota naše različitosti” koju izvode glumci Marin Bukvić i Ena-Sanan Hdagha, članovi Medley teatra iz Zagreba.

Zabavna i edukativna priča prati dvoje malenih prijatelja, Rodu i Slavuja, na njihovom dalekom putovanju iz Afrike do Europe. Izgubljeni od svog jata, malene ptice selice odvažno se udružuju i kreću na daleko putovanje u nepoznato. Ujedinjene u jednom cilju, da pronađu svoju izgubljenu obitelj, dvoje prijatelja nailaze na mnoge prepreke, suočavaju se s raznim strahovima te susreću različite životinje od kojih uče važne životne vrednote. Od Egipta i Sirije, preko Turske i Sredozemnog mora pa sve do Hrvatske, dvoje malenih prijatelja upoznaju različite kulture, jezike, plesove i donose nam priču o toleranciji, prihvaćanju, prijateljstvu, pomaganju i miru. Ovu predstavu naši su učenici mogli pogledati besplatno zahvaljujući partnerstvu škole s Isusovačkom službom za izbjeglice koja u Republici Hrvatskoj provodi program podrške osobama koje su dobili azil u našoj domovini.