Upisi u srednju školu – obavijest o liječničkom pregledu

Učenici koji se upisuju u programe za koje je posebnim propisima i mjerilima određeno obvezno utvrđivanje zdravstvene sposobnosti prije upisa u prvi razred srednje škole, obavezno pristupaju liječničkom pregledu specijaliste medicine rada. Troškove pregleda za učenike koji upisuju deficitarna zanimanja snosi Hrvatski zavod za zapošljavanje (HZZ).

Deficitarna zanimanja za koja će HZZ PU Karlovac snositi troškove pregleda za upis u prvi razred u 2020. godini su:

 • Zidar
 • Krovopokrivač
 • Limar
 • Tesar
 • Bravar
 • Autolimar
 • Soboslikar
 • Rukovatelj samohodnim građevinskim strojevima
 • Mesar
 • Vodoinstalater
 • Keramičar

Pregledi za navedene programa, a za koje trošak snosi HZZ, od ove godine obavljat će se u „Ustanovi za medicinu rada i sporta Trkulja” na adresi Maksimilijana Vrhovca 11, Karlovac (odmah pokraj Comela).

Uputnicu za liječnički pregled na medicini rada učenici će moći dobiti isključivo u HZZ PU Karlovac, Domobranska 19, drugi kat, soba 23., prije liječničkog pregleda, a nakon objave rezultata prvog upisnog kruga u srednju školu.