Australski novogodišnji kutak

Učenici 5.b razreda pokazali su veliko zanimanje za natječaj koji je objavilo Australsko veleposlanstvo u Zagrebu.

Natječaj pod nazivom Australian Christmas Corner potaknuo je učenike na istraživanje o australskoj kulturi i prirodnoj baštini. Većina je učenika znala vrlo malo o ovoj dalekoj zemlji, no sada su istražujući željeli saznati sve više i više.

Prikupljene podatke iskoristili smo za uređenje Australskog božićnog kutka u jednom dijelu učionice za strane jezike. Odjednom se tu našao i boomerang, doduše od kartona pa nije moga letjeti jako daleko. Pojavili su se i crteži nekih neobičnih životinja koje ne žive nigdje drugdje nego samo u Australiji. Neki su otkrili da se u Australiji govori „drugačiji engleski“. Druženje u Australskom kutku završilo je pjesmom Johna Denvera: Sing Australia.

Fotografije s tog događanja poslali smo na adresu Australskog veleposlanstva i željno iščekujemo rezultate natječaja.