Izvrsne učiteljice

Ministarstvo znanosti i obrazovanja na Svjetski dan učitelja nagradilo je najbolje odgojno- obrazovne djelatnike. Povjerenstvo za nagrađivanje odabralo je 504 najuspješnijih u školskoj godini 2019./2020. Među odabranima ove su godine naše tri učiteljice Bogdanka Conjar, Antonija Capan i Tea Borković.

Najbolji odgojno-obrazovni djelatnici odabiru se prema kriterijima izvrsnosti svojeg rada tijekom proteklih godinu dana, a kategorije uključuju: mentorstvo učenicima, predavanja, radionice i edukacije, rad u stručnim vijećima, udrugama i sl., stručne članke, nastavne materijale i obrazovne sadržaje, projekte, unaprjeđenje rada škole, rad na unaprjeđenju sustava obrazovanja, i slično.

Prošla je školska godina bila po mnogočemu neobična pa tako i  po uvođenju online nastave po prvi puta. Među aktivnostima koje obuhvaća pravilnik o nagrađivanju učitelja uz  ‘nastavni materijali i obrazovni sadržaji, dijeljenje primjera dobre prakse, primjene inovativnih metoda poučavanja’ ove godine uključen je  i rad odgojno-obrazovnih djelatnika u nastavi na daljinu. Time je  nagrađen  njihov dodatan trud koji su uložili tijekom posljednjih mjeseci u pružanju podrške i omogućavanju nastavka obrazovanja svim učenicima snimanjem video lekcija i izradom interaktivnih digitalnih sadržaja.

Naše su učiteljice pokazale izvrsnost u svim navedenim područjima. Stoga smo iznimno ponosni što uz svoje ime promoviraju i ime svoje škole te pridonose njezinu ugledu i prepoznatljivosti.