Državno natjecanje iz matematike

U ponedjeljak, 26. listopada, održano je državno natjecanje iz Matematike. Našu školu predstavljale su, sad već bivše učenice 8. razreda, Saša Gabrić i Matea Novković.

One su se sjajnim rezultatom na županijskom natjecanju plasirale među 24 najbolja matematičara u kategoriji 8. razreda.

Zbog epidemiološke situacije natjecanje je održano nekoliko mjeseci nakon županijskog natjecanja. Svi natjecatelji su rješavali zadatke u svojim matičnim školama. Ukupno 5 zadatka rješavalo se 3 sata nakon čega su učenička rješenja poslana Državnom povjerenstvu.

Rezultati natjecanja bit će objavljeni naknadno, nakon pregleda svih pristiglih testova.

Bez obzira na plasman, njihova mentorica Antonija Capan je iznimno ponosna na sve uspjehe koje su postigle za vrijeme školovanja u OŠ Grabrik. Sad je vrijeme da isto ponove u Gimnaziji Karlovac.