Mjesec hrvatske knjige 2020.

Dana 15. studenog 2020. završava Mjesec hrvatske knjige koji je bio posvećen planetu Zemlji. Ovom manifestacijom, koja je ustanovljena davne 1995. godine, knjižnice diljem Hrvatske nastoje raznovrsnim programima promicati čitanje, važnost knjige i knjižnica.

Usprkos ograničenjima zbog epidemiološkim mjerama, u našoj smo školi uživali u čitanju i druženje s knjigama.

U prostoru škole uređeno je nekoliko panoa. Učenici 6.d su zajedno s nastavnicom Valentinom Škarjak Šušlje  napravili prigodni pano na ulazu škole kojim pozivaju sve male i velike učenike te odrasle da se pridruže čitanju jer knjige nas uvode u svijet mašte i čarolije.

Nastavnica likovne kulture Ivana Maradin je također s učenicima uredila nekoliko panoa  na katu škole, a uređen je i pano  ispred knjižnice.

Učenici  6.c pridružili  su se inicijativi Minuta za čitanje  čitanjem prigodnih pjesama Grigora Viteza koje su vezane uz ovogodišnju temu Razlistaj se!

Učenici  6.c i 6.d razreda su također čitali Šenoine Povjestice koje su im bile inspiracija za nastanak priče u slikama i napravili svoju slikovnu povjesticu.