Čitanje naglas

2015-10-31_002

Treće županijsko natjecanje u čitanju naglas održano je 29. 10. 2015. u Ilirskoj dvorani Gradske knjižnice „Ivan Goran Kovačić“ u Karlovcu.

Moto ovogodišnjeg natjecanja je: Čitanje je zakon!

Ciljevi ovoga natjecanja su popularizacija knjige, čitanja i čitanja naglas te unaprjeđenje čitalačkih sposobnosti učenika.

Natjecanje je organizirano u dvije kategorije:
Mlađa kategorija (učenici 3.- 5. razreda)
Starija kategorija (učenici 6.-8. razreda)
Svaka je škola mogla prijaviti najviše dva natjecatelja. Ove godine konkurencija je bila jako velika jer se prijavio čak 31 natjecatelj. U prvoj kategoriji bilo je 16 natjecatelja, a u drugoj 15.
Natjecanje je pratila i ocjenjivala stručna komisija u sastavu: književnica i prevoditeljica dr.sc. Irena Lukšić, profesor hrvatskoga jezika Bruno Vojvodić i knjižničarka Tatjana Basar.

2015-10-31_003 2015-10-31_001

Komisija je ocjenjivala: kreativnost uvoda, jasnoća i razgovijetnost, izražajnost u nastupu, primjerenost teksta uzrastu i sveukupni dojam.
U našoj školskoj knjižnici održano je 21.10.2015. školsko natjecanje u čitanju naglas. Da je čitanje sve popularnije među učenicima, govori nam podatak da se ove godine na školsko natjecanje prijavilo čak 14 natjecatelja iz 3. i 4. razreda.
Najviše bodova osvojili su nastupi učenica Polone Bakšić (4.a) i Leonarde Pilčik (4.d). One su predstavljale našu školu na Županijskom natjecanju u čitanju naglas gdje su pokazale zapažen nastup. Njihove mentorice su: Bogdanka Conjar i Željka Milašinčić.