Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta

Rezolucijom Ujedinjenih naroda, 27. siječnja obilježava se Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta.

Holokaust je provodio njemački nacistički režim nad Židovima, Romima, Slavenima, homoseksualcima, osobama s invaliditetom, političkim protivnicima nacizma i ratnim zarobljenicima. Danom sjećanja se želi podsjetiti na milijune žrtava rasističkih i antisemitističkih ideologija, ali i odgajati buduće generacije da grade društvo u kojem nema mjesta isključivosti, netoleranciji i nasilju.

Uključujemo se u obilježavanje Dana sjećanja na žrtve holokausta videom koji su izradili učenici 8.c, Patrick Sivka i Lovro Bolfek. Pogledajte zašto je holokaust tema o kojoj treba govoriti.

Video Povodom Dana sjećanja na žrtve holokausta

O strahotama holokausta razgovaralo se i na satu Hrvatskoga jezika tijekom obrade lektirnoga djela Dnevnik Ane Frank. Učenici 8.c i 8.d razreda tom su prilikom izradili plakate na kojima su prikazali svoj doživljaj ove teške teme

.