eTwinning projekt – Dan sigurnijeg interneta

Dan sigurnijeg Interneta jedan od najvažnijih dana u kalendaru informacijske sigurnosti, a obilježava se svake godine, drugog dana u drugom tjednu veljače. Obilježili smo ga u 2. b razredu, u sklopu eTwining projekta – Dan sigurnijeg interneta.

KAKO KORISTITI INTERNET NA SIGURAN NAČIN bila je tema našeg integriranog dana.

HJ – Izrada stripa „Dobri računalni virus“

Nakon gledanja edukativnog filma za djecu i analize istog, zadatak je bio samostalno nacrtati strip čiji je glavni lik dobri računalni virus koji upozorava djecu ako upadnu u opasnost na internetu.

LK – „Kišobran za sigurni Internet“- slikanje

Kroz likovni zadatak ponovili smo kontrast toplih i hladnih boja. Unutar našeg kišobrana napisali smo poruke za sigurniju upotrebu interneta.

SRO – Radionica u WordArtu

Najbolji način za provjeru svega što smo naučili bio je „odlazak“ na Internet. Svaki učenik je na svom tabletu u programu WordArt  samostalno izabrao predložak i u njega upisao poruke za sigurno „surfanje“ internetom.

Sve naučeno danas, svakako ćemo zapamtiti i primijeniti!