Noć knjige 2021.

Ove godine, 23. travnja,  obilježavamo desetu jubilarnu Noć knjige. Tema ovogodišnja Noći knjige, koja se kao i inače održava povodom Svjetskog dana knjige i autorskih prava (23. travnja) te Dana hrvatske knjige (22. travnja) je  “LJEKOVITA MOĆ KNJIGE“.

Knjige su oduvijek bile riznica znanja i izvor zanimljivih priča, no snaga pisane riječi očituje se i u njezinoj sposobnosti da utječe na nas, mijenja naš doživljaj svijeta i nas samih, razvija empatiju i suosjećanje.

 

U Noći knjige 2021. stoga vas potičemo da razmišljate o ljekovitim moćima knjiga – kada im se okrećemo tražeći odgovor na pitanja koja nas muče. Katkad će odgovori koje u njima pronađemo biti utješni, katkad uznemirujući, a neki će sigurno i duboko protresti naša temeljna uvjerenja.

Mogu li nam, i kako, knjige pomoći u održavanju zdravlja pojedinca i društva? Koje bismo knjige kao lijek „prepisali“ sebi i drugima – i zašto?

Zavirite u svoje kućne, školske, institucionalne ljekarne i u njima potražite ljekovitu literaturu.