Karlo Muić sudjelovao na Državnom natjecanju iz tehničke kulture

Karlo Muić, učenik 6.c. razreda Osnovne škole Grabrik osvojio je izvrsno 5. mjesto na 63. natjecanju mladih tehničara Republike Hrvatske u kategoriji Robotika.

Natjecanje je zbog epidemioloških razloga održano u matičnim osnovnim školama natjecatelja, od 5. do 7. svibnja 2021., pod budnim okom članova školskog i državnog povjerenstva, koji su cijelo vrijeme pratili natjecatelje putem ZOOM platforme.

Natjecanje je bilo organizirano u tri dana.

Prvi dan su učenici pisali provjeru znanja iz tehničke kulture.

Drugi dan su izrađivali tehničku tvorevinu – robota zaštitara. To je bio najzahtjevniji dio natjecanja u trajanju od čak 6 sunčanih sati. Karlo je pokazao vještinu izrade robotskih kolica, programiranja i kreativnosti u rješavanju praktičnog zadatka. Samostalno je fotografirao faze svojega rada i na kraju o tome izradio prezentaciju.

Treći dan natjecanja prezentirao je svoj rad državnom povjerenstvu putem ZOOM platforme.

Čestitamo Karlu na ovom iznimnom uspjehu jer nije mala stvar natjecati se u istoj kategoriji sa sedmašima i osmašima.

Zahvaljujemo i čestitamo Elviri Špelić Vidović i Krešimiru Kenfelju, njegovim mentorima koji su ga pripremali za natjecanje.