“Kutak za čitanje priča” uređen u školskoj knjižnici

U našoj je školskoj knjižnici nedavno uređen kutak za čitanje. Kako bi čitanje i slušanje priča bilo što ugodnije i primamljivije, nabavili smo udobnu fotelju i odgovarajući šareni tepih, a prostor za novi komad namještaja stvorili smo preslagivanjem polica s knjigama.

Učenici 1.B razreda prv sui isprobali ovaj novi kutak. Uživali su u slušanju priče „Kako je kornjača išla na ljetovanje“ Željke Horvat Vukelja koju im je čitala knjižničarka Jovita Legat-Paprašarovski. Nakon čitanja, razgovarali su o priči i crtali kornjače te na taj način obilježili i Svjetski dan kornjača (23.svibnja). Nadamo se da će ovaj kutak zaživjeti na zadovoljstvo naših učenika i njihovih učiteljica koji zajedno uživaju u čitanju.