“Geometrijske pustolovine” iz OŠ Grabrik na 59. Reviji hrvatskog filmskog stvaralaštva djece u Varaždinu

Od 30. rujna do 3. listopada održana je 59. Revija hrvatskog filmskog stvaralaštva djece u Varaždinu. To je jedina manifestacija u Hrvatskoj posvećena isključivo filmskom stvaralaštvu osnovnoškolaca. Zbog epidemioloških mjera, na Reviju su pozvani mentori, a program se mogao pratiti online.

Ukupno je bilo prijavljeno 167 filmova od kojih je za Reviju odabrano 78. Među 78 video uradaka našao se i naš animirani film Geometrijske pustolovine kojeg možete pogledati na poveznici.

https://vimeo.com/563188061

Snimanje filma započeto je prije dvije godine, no završen je tek krajem prošle godine. Nastajanje filma bilo je zaustavljeno epidemijom, no naše filmaše niti koronavirus nije omeo u njegovoj realizaciji. Film su osmislili i realizirali Dina Bićan-Pauli, Michael Heinrich, David Mikašinović, Jana Pavlačić, učenici 6. a razreda te Matej Mikašinović, učenik 3. b razreda. Film je nastao u suradnji Kinokluba Karlovac, Umjetničke organizacije Lepeza i naše škole.

Čestitamo!

Bogdanka Conjar