Školski medni dan 2021.

Povodom obilježavanja blagdana sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara, u utorak 7. prosinca 2021., u prvim razredima osnovnih škola na području Republike Hrvatske održan je nacionalni program „Školski medni dan s hrvatskih pašnjaka“ u koji se već tradicionalno uključila Karlovačka županija i naša škola.

Tom su prigodom svim učenicima prvih razreda naše škole podijeljeni paketi s edukativnom slikovnicom „Pčelica Jelica i medo Edo“, promotivnim letkom ”Med hrvatskih pčelinjaka” i teglicom meda.

Prvašići  su poslušali predavanje o važnosti pčela i značenju pčelarstva.

Cilj ovog projekta je promocija meda lokalnih proizvođača, povećanje unosa meda u prehrani djece, podizanje razine znanja o važnosti meda te educiranje učenika o važnosti pčelarstva za sveukupnu poljoprivrednu proizvodnju i biološku raznolikost.