Dabar 2021.

Učenici naše škole već šestu godinu za redom sudjeluju na Međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja – DABAR. Ove godine natjecalo se 350 učenika od 3. do 8. razreda.

Natjecanje je organizirano pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja. Organizator  natjecanja bila je udruga “Suradnici u učenju” uz podršku Hrvatskog saveza informatičara i Visokog učilišta Algebra.

U online natjecanju bilo je potrebno riješiti 12 zadataka u 40 minuta.

Za izvrstan uspjeh na natjecanju Dabar 2021, 36 učenika naše škole primilo je diplome i značke – Zlatni dabar.  Njihov rezultat na testu, svrstao ih je među  10% najbolje riješenih testova u Republici Hrvatskoj. Čestitamo!

U kategoriji MILI DABAR  (za učenike 3. i 4. razreda) natjecali su se: Nika Babić, Petar Bajac, Dora Belavić, Sven Obranović, Laura Ostrogonac, Tin Dudić, Dea Mikuličin i Tena Kovačić.

U kategoriji KILO DABAR (za učenike 5. i 6. razreda) sudjelovali su: Tin Milanović, David Mikašinović,Sven Vukić, Jakov Penić, Nera Jelinić, Luka Basar, Vid Čurilović, Dario Grdić, Lara Ostrman, Arsen Prša, Nika Zagorec, Yan Xiang Goršić, Nika Keser, Marta Bošnjak, Korina Fink, Tea Topalović i Amadea Pavković.

U kategoriji MEGA DABAR (za učenike 7. i 8. razreda) natjecali su se: Antonio Marčac, Nikolina Hrebac, Nevio Božić, Emanuel Lukić, Marko Vuković, Marko Borković, Lea Vuletić, Niko Lorković, Karlo Jurčević, David Kruhek i Lorena Mačešić.