Partnerstvo za prostor

Učenici petih, šestih i sedmih razreda OŠ Grabrik, članovi Ekološke skupine i dodatne nastave Biologije, 16. svibnja 2022. godine, sudjelovali su u radionici na kojoj su naučili nešto više o zaštićenim područjima i vrstama u Karlovačkoj županiji.

Ova edukativna radionica je dio projekta „Partnerstvo za prostor“ čiji je nositelj udruga Carpe Diem, a partner Javna ustanova NATURA VIVA. Provela ju je Leopoldina Dakić, prof.biologije, iz Javne ustanove u Prostoriji – prostoru udruge Carpe Diem.

Učenici su prvo poslušali prezentaciju, a zatim se bacili na posao. Korak po korak, napravili su origami leptira u različitim bojama. Drugi zadatak je bio malo lakši, napraviti origami šišmiša. Zadnji, ali ne manje važan zadatak, bio je ilustrirati svoju izmišljenu životinju.

Cilj ove radionice bio je naučiti djecu raznih uzrasta o tome kako je naša županija lijepa i jedinstvena, te kako se priroda treba dobro čuvati.

Eva Vrana , 7.d