4.a iz OŠ Grabrik osvojio 1. mjesto na ovogodišnjem Karlovačkom maratonu priča

U ponedjeljak, 23. svibnja 2022. godine u 13 sati ispred Gradske knjižnice “Ivan Goran Kovačić” održana je završna svečanost  3. Karlovačkog maratona priča, na kojoj su  dodijeljene zahvalnice najuspješnijim učenicima i mentorima te članovima prosudbene komisije.
Treći po redu Karlovački maraton priča bio je otvoren do 10. travnja 2022. godine. Ukupno je pristigla 31 kratka priča iz 10 osnovnih škola Karlovačke županije – 19 priča napisali su učenici četvrtih razreda, a učenici trećih razreda napisali su 12 priča.

U maratonu su sudjelovale osnovne škole: Banija, Dragojla Jarnević, Dubovac, Eugena Kvaternika iz Rakovice s PŠ Braće Pavlić, Generalski Stol, Grabrik, Josipdol, Mahično, Prva osnovna škola Ogulin i Rečica.
Tročlano povjerenstvo u sastavu Ivana Francišković Olrom, književnica, Željko Mavretić, književnik i Mario Šimić, dipl. knjižničar, proglasili su tri najbolje priče.

  1. mjesto osvojila je priča Noćni duh, koji su napisali učenici 4.a razreda naše škole Karla Buljat, Teo Drašković, Luka Pajić, Lorena Ognjan, Maja Stražanac i Sara Benko pod mentorstvom učiteljice Jadranke Žugčić i knjižničarke Jovite Legat-Paprašarovski
  2. mjesto osvojila je OŠ Banija, a 3. mjesto OŠ Dubovac.

Našu nagrađenu priču možete pročitati u privitku.

Čestitamo svim nagrađenim učenicima!

Datoteke